Duben 2010

Sherlock Holmes - ideální oddechovka

22. dubna 2010 v 18:10 | Leila |  Filmové recenze
Sherlock Holmes
V příběhu se podíváme do Viktoriánské Anglie, Londýna na legendární Baker Street. A o kom jiném může být řeč ve spojení s touto ulicí, než s legendárním Sherlockem Holmesem.

Na začátek musím zdůraznit, že se Sherlock Holmes v podání Roberta Downeya JR. hodně liší od svých předchozích filmových ztvárnění. Nehledejte v tomto filmu zapšklého intelektuála s fajfkou neustále v puse a oblečeného v kostkách. Vrací se totiž ke kořenům, k povídkám Sira Arthura Conana Doyla. Holmes v nejnovějším filmu zápasí v ringu, nebojí se rozdávat rány a stejně tak i jeho věrný společník Watson.

Hned ze začátku budeme svědky podivného rituálu. Holmes, najat rodiči mladé dívky, se vydává po jejích stopách. Najde jí v podzemí a zachrání těsně předtím, než se pod vlivem sama zabije. Vykonavatelem rituálu je jistý Lord Blackwood (Mark Strong), který je za dalších pět vražd nevinných dívek odsouzen ke smrti a to oběšením. Záhy po smrti Blackwooda se Holmes společně s Watsonem dostávají na hřbitov, protože hrobník viděl Blackwooda vyjít z hrobky.
Znovuzrozený Blackwood spáchá další záhadné vraždy a čím dál více lidí věří v jeho moc a vládu nad černou magií. Holmese je pověřen hned několika stranami, aby Blackwooda zastavil. Vyšetřování a dopadení Blackwooda Holmesovi zkomplikuje jak přesvědčení o existenci magie, tak jeho osobní život. Celý film a atmosféru Viktoriánského Londýna dokreslují další postavy jako záhadná kriminálnice Irena Adler, nebo "věrný psík Holmese"
Watson.

Tento film jsem původně vůbec neměla vidět. O víkendu jsem viděla pověstný a všemi opěvovaný film Avatar a Sherlock Holmes měl být jen předkrm, než taťka přinese Avatar na DVD a já se na modré Na'vi budu moct podívat podruhé. Jenže se to trochu zvrtlo a Sherlock Holmes mě uchvátil. Nejen moderním přístupem Sherlocka, kterého jsem měla doteď za páprdu v kostkovaném obleku, ale i vším ostatním.
Sherlock Holmes je skvělá komedie a příjemná oddechovka. Ve filmu nechybí ani dost akčních scén, mimo jiné skvělých bojových scén, které jsou přehledné a natočené s citem. Rozhovory jsou propracované a hlášek, nad kterými jsem málem brečela smíchem, je tam taky víc než dost. Film nádherně kreslí atmosféru tehdejšího Londýna.
I když mi to zezačátku připadalo jako hodně levné sci-fi, nakonec Holmes krásně vše popsal a ukázal tak svůj intelekt. Nemohu nepodotknout, že miluju filmy, které mě donutí uvažovat a Holmes je toho pravým příkladem. Hned na začátku mě upoutala hudba, která skvěle ukazuje, že Holmes původně uměl hrát na housle a to hodně dobře. Jedna písnička (ve scéně kdy Holmes bojuje v ringu) mě naprosto uchvátila a celého sountracku se nemůžu nabažit. Písničky znějí dobře sami o sobě, což se u některých filmů říct doopravdy nedá.
Herecké výkony a film jako celek působí neobyčejně. Holmes v podání Robert Downey Jr a Watson, kterého ztvárnil Jude Law, se skvěle doplňovali a jejich dialogy byly naprosto skvělé.
Film je ukončený napůl vyřešeným případem a tak bude plynule navazovat na druhý chystaný díl. Já si jedničku nemůžu vynachválit a moc se těším na dvojku.
Hodnotím 9/10
Režie: Guy Ritchie
Herecké obsazení: Rachel McAdams, Mark Strong, Robert downey Jr., Jude Law
Žánr: Akční / detektivní
Dělka: 129 minut

Patrony osudu - Kompletní postavy

21. dubna 2010 v 20:33 | Monkey |  Patrony osudu
Keira Darling
KEIRA DARLING
Věk: 20
Specializace: specializuje se na střelné zbraně
Životní sen: najít vraha svých rodičů, pomstít se
Keira je hlavní postavou celé trilogie Patrony osudu. Je od smrti svých rodičů velmi nedůvěřivá a cholerická. Nerada dává najevo své city. Věří ve spravedlnost, je čestná a spravedlivá. Za přátele, které pustí svým "štítem" by i umřela. Vyniká ve schopnosti se hned po "svém výbuchu" zklidnit. Je inteligentní a závažná rozhodnutí si důkladně promyslí. Patří k mafii Darling. Keira si nejraději dělá věci po svém. Spousta lidí si o ní myslí, že je namyšlená, protože to její obličej vždy vyzařuje. Má ráda samotu. Ráda získává informace a nesnáší, když jí lidé lžou. Tráví čas pozorování rušné ulice z klidu svého pokoje.
Patrony osudu

4. dubna 2010 v 20:48 | Monkey |  Patrony osudu
S Bee jsme se rozhodly napsat společnou povídku. Jelikož Diary Bloody Hope prochází rekonstrukcí a všechno domýšlím a Bee se věnuje svému projektu potřebujeme také jiné světy a odreágování. Tahle povídka a vůbec její nápad nás chytl obě a proto jsme se rozhodly jí psát společně. Snad se bude líbit :-)

Patrony osudu
Název: Patrony osudu
Autor: Monkey a Bumblebee
Žánr: Realita, mafie
Kategorie: tajemné/psychologické/akční/depresivní/realita/lehce historické
Postavy:
Upozornění:
U částí kde to bude potřeba dáme upozornění
Poznámka autora: Píšeme jí spoolu tak snad se zalíbí :-)
Děj:
Noční obloha zalitá kouřem z komínů a cigaret v ústech. Rozbité láhve s alkoholem válející se na zemi pod nohama. Třísky z rozbitých židlí praskající pod každým krokem. Patrony vylétávají z kouřících zbraní a střelci si nemohou dovolit minout cíl. Už dávno nežijí ti, kteří by měli být živí a naopak žijí ti, co měli být pod zemí. Pod maskou krásného, seriózního a luxusního města se skrývá jedno z nejhorších podsvětí. A to se teď bouří. Nastává převrat. Láska už dávno neexistuje, přátelství prohrálo nelehkou bitvu s nenávistí, i samotné city prohrály a nikdo nevěří, že kdy existovali. Základy lidstva, samotná pravda se stala pouhou iluzí a lží.
Nikdo už nikomu nevěří. Každý žije sám pro sebe a sám za sebe. Staré auta rozfoukávají prach na ulicích. Slavné mrakodrapy a architektonické skvosty dnešní doby jsou jen nereálnými nákresy inženýrů. Naopak tehdy slavné mosty, tunely či silnice se dnes už dávno plaví po řece zapomenutí. Teď se přesuneme do roku 1931, do podsvětí NewYorku, kde vše ovládá jedině organizace zvaná mafie.
>>>Chci si jí přečíst<<<


KAPITOLY: I; II; III; IV; V; VI; VII; VII; IX; X; XI; XII; XIII; XIV; XV