Avignonské proroctví - Emmanuelle Rey-Magnanová a Pascal Fontanille

6. listopadu 2010 v 11:50 | Leila |  Knižní recenze
Avignonské proroctví
Rok vydání: 2009
Distribuce: Euromedia Group, k.s.
Kniha nás hned ze začátku zavede do tajuplného paláce v Avignonu, který skrývá mnohá tajemství, z nihž největší by mělo podle legend být, Avignonské proroctví.
Kniha začíná hodně zajímavě. Ihned nás vtáhne do akce a takový ten rozjezd nějak přeskočila, což hodnotím kladně.

Hlavní hrdinkou je pohledná dívka Estelle, historička, asistentka kurátora v paláci. Estelle pochází ze starobylého rodu Esperanzů, který byl vždy spojen s palácem v Avignonu. Netuší ale, že právě vrcholí boj mezi skupinami, kteří dokáží spáchat nejhorší zločiny, jen aby se zmonila proroctví, které má podle legendy ukazovat budoucnost. Ti kdo znají budoucnost, ti mají moc.

Příběh je inspirovaný místní legendou papeže Jana XXII, který prý v roce 1306 toto proroctví objevil a schoval v paláci.

Z téhle knihy mám rozporuplné pocity. Měla skvělý, tajemný začátek a dál kniha pokračovala velmi svižně, hned jsme byli na útěku, hned zase zpátky. Bohužel druhá půle knhy mi už tak dobrá nepřišla. Čekala jsem rozuzlení, ale ne takovéto. Bylo celkem jasné, že se objeví nějaký zrádce a tak. Ovše matku Estelle jsem opravdu nechápala. Byla na opačné straně barikády, vypálila ji cejch na rameno a tak dále. A Estelle se ji okamžitě vrhne kolem krku. Dále jsem nepochopila věk její objevené sestry. Podle některých popisů v knize mohla mít jednou tak 3 roky, jednou bych ji tipovala něco kolem 13. Nevím, ale Estelle s otcem byla opuštěna tou matkou ve velmi útlém věku a najednou se objeví sestra, která je malá a přitom je její plnohodnotná sestra, když se její otec s matkou neviděli X let.
Mohla bych ještě namítnout, že mi u matky nesedělo také to, že ji její řád nechal naživu, když je propustila z vězení a další věci udělala na úkor řádu. Přitom ostatní bez milosti nechali třeba v rukou policistů, nebo je zastřelili.
Neseděl mi tam taky hlavní záporák. To bylo už moc překombinované, protože tam máme ještě i policistu/zradce/nepřítele/policistu/lmilence, který byl trochu překombinovaný.
Nechci bejt hnidopich, tak toho nechám.

Ještě bych chtěla poznamenat, nikoliv ke knize, ale k překladátorům. Myslím, že jsem v knize narazila na pár překlepů a jedno slovo jsem musela zkoumat hodně dlouho, než jsem zjistila co znamená.

Kniha mě tak trochu zklamala, nicméně je to podle mě dobrý nápad a určitě, alespoň pro spisovatele může sloužit jako inspirace k tajemství a dobrému začátku.

Hodnocení: 6/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama