//001// Challenge - Potížistka

31. ledna 2011 v 15:44 | Leila |  Challenge "Books in my thoughts"
Challenge "Books in my thoughts"
První knížka, kterou dávám do této Challenge. Nemám teď poslední dobou na nic čas, natož na čtení. A také nemám přístup ke čtení "novinek", takže jsem omezená knihovnou. Nicméně, snažila jsem se nad knihou opravdu zamyslet...

Potížistka - Lenka Lanczová (Víkend, 2008)

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Kdysi jsem ji už jednou četla, zaujal mě název knížky a do Challenge ji přidávám, protože je to snad jediná knížka, která mě rozbrečí.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Nevědomost problémů

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Překonávat

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nechtěla bych být Šárkou, protože opravdu bych si nechtěla prožít to, co ona, ale naopka bych chtěla mít její pusu, protože některé hlášky byly fakt dobré. Uměla dobře reagovat.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Určitě to, že celou knížku je Šárčino tajemství zahaleno a já jsem napříkald nečekala, co to nakonec bylo. Knížka mě dokázala rozesmát a jak už jsem jednou řekla, je to jediná knížka, která mě na konci vždycky rozbrečí...

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Na začátku mi vadilo, jak byla popisována Šárka, jak si furt říkala, že je divná a jiná než ostatní. Ke konci knížky se to ale zlepšilo...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Neriah Neriah | Web | 16. března 2011 v 0:07 | Reagovat

Taky jsem ji kdysi dávno četla...
Šárčino chování bylo v její situaci zcela přirozené. Ale přiznávám, že jsem brzo vůbec neodhadla, co se přesně stalo, i když v jiných knihách mi to docvakne klidně i dřív... Tuhle knihu považuju za nejpovedenější od Lanczový.
Taky jsem u ní brečela... Zajímavý je, že mě dokážou rozbrečet jenom knížky, realita ne, haha.
Já bych nechtěla být tou Šárčinou kamarádkou z dětství, jak spáchala sebevraždu... U toho jsem řvala taky. A toho pitomýho žárlivce bych nejradši zastřelila.

2 Leila Leila | Web | 20. března 2011 v 21:03 | Reagovat

[1]: Tohle (s tou kamarádko) bylo podle mě podané tak rychle, že jsem to jen tak prolétla očima, bylo to takové jen tak, ale samozřejmě mě skoro všechno působí podané jen tak...:D
Taky mě dokáže rozbrečet knížka a pak jeden film ale realita moc ne :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama