Černá labuť - Black Swan

26. února 2011 v 17:01 | Leila |  Filmové recenze
Drama / Thriller
USA, 2010, 110 min
Režie:
Darren Aronofsky
Hrají:

Co byste udělali pro splnění svého snu? Odstanili byste všechny překážky a bili se za něj hlava nehlava, hlavně ať se vám splní? Dokázali byste odstranit úplně všechny překážky? Ano? a když tou největší překážkou budete vy sami?
Nina je balerína, která touží po jediném - být dokonalou. A když bude dokonalá dostane hlavní roli ve své vysněné hře Labutím jezeře. Ale má velký problém. Kdyby se hodnotilou pouze podle bílé labutě, která je vlastně jejím ztělesněním, měla by roli jistou. Bohužel hlavní role obsahuje i opačnou roli. Bílá labuť je bázlivá, krásná, milá - hodná. Černé dvojče je pravý opak. Divoká, sebevědomá, odvážná, sexy... A to je Ninin problém. Dokáže nakonec odstranit tuhle bariéru?
Celý film je psychologický thriller přesně podle toho, jak má napsané. Je to vlastně one-woman show, protože více jak třičtvrtě filmu je kamera natočená na hlavní hrdinku, kterou ztvárnila Natalie Portman.

Řeknu jen, že vás to prostě dostane! Budu zde komentovat jen samotný film, protože chystám ještě jeden článek inspirovaný tímto filmem. Celý film jsem seděla (respektive ležela) přikovaná na posteli a nemohla se odtrhnout. Natalie si vedla opravdu skvěle a opravdu ve mě vyvolala pocit opravdové baleríny. Líbil se mi film, jak postupoval. Čím dál víc to vyvrcholovalo a dostávalo grády až konečný orgazmus přišel na konci, ve finálním představení. Kontroverzním lidem bych doporučovala pár scén přetočit, obvzlášť lehtivá scéna mezi dvěma děvčaty by mohla pohorčit, ale není to porno milí. Podle mě to k tomu filmu prostě patřilo a všechny lehce erotické scény, kterých bylo ve filmu dostatek, tam měli své umístění. Líbil se mi i kontrast mezi všemi charaktery postav. Hlavně mezi Ninou a Lily. Opravdu dobře vykreslené. Moc jsem neholdovala scénám, které bych nazvala krvavými. To mi moc nešlo a otáčela jsem hlavu, nicméně každého vkus, já tomu neholdovala nikdy. Když jsem film viděla poprvé trochu jsem se ale ztrácela. Ztrácela jsem se v ději, nevěděla jsem, co je skutečnost, co se jí zdá a jak to nakonec vlastně bylo. Celkový konec mě hodně překvapil skutečně jsem uvěřila, že to bylo tak, jak to z počátku vypadalo. Mluvím takhle v hádankách, abych vás nepřipravila o překvapení.
Film se mi líbil až na pár drobností a koukla jsem se na něho znovu. Mě donutil zamyslet se, kdyžtak mi napiště jak to máte u vás. Brzy očekávejte ještě jeden článek, černou labutí inspirovaným...

9,5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama