Počátek

5. února 2011 v 16:08 | Leila |  Filmové recenze
počátek
Ve snu se může stát cokoliv. A nejhorší je, že se vám do nich může někdo nabourat a tak odhalit vaše nejniternější tajemství...

Je celkem jednoduché napojit se někomu do snu a ukradnout tam nějakou myšlenku, nějaké tajemství. Pro Cobba, specialistu na sny, určitě. Něco jiného je ovšem zcela opačný jev, nějakou myšlenku do mysli někoho jiného zasadit, neboli něco někomu vnuknout.
Přesně takovou zakázku dostane Cobb a i když je to nemožné, jde do toho. Má totiž slušně velkou motivaci - vrátit se za svými dětmi do USA odkud byl vyhnán a kam se nemůže vrátit. Stačí jen přimět syna magnáta, aby po otcově smrti, rozpustil jeho firmu, jeho impérium. Ale Cobb to nezvládne sám a tak sestavuje tým lidí, kteří mu pomůžou. Poslední členkou je mladá Adriane, která se má postarat o to, aby sen "postavila". Navrhla prostředí snu. Proč si Cobb nenavrhne sen sám, když před lety stavěl celkem běžně? Inu tato otázka se táhne celým filmem a postupně se dozvíme, že za to může jeho milá manželka, která chce všechny v jejím dosahu zabít.

Mohla bych tu strávit hodinu, abych vám vyprávěla celou zápletku a každý detail. Hlavní jsou ve filmu překvapení. A proto nejde jinak, nejde to vyprávět, to prostě musíte vidět!

Osobně jsem na film neměla ani jít. Jenže na film na který jsme chtěli, už neměli lístky, tak jsme šli na Počátek. Největší štěstí, co mě ohledně kin potkalo. Protože se to rozhodně vyplatilo. Uchvátila mě představa snů a úrovní v nich. Že by někdo dokázal nabourávat se do snů a dokonce i vsadit nějakou myšlenku do vaší hlavy. Fascinující.
Celý film je prošpikovaný emocemi zabalený do lahodného originálního nápadu posypaného lehkou lovestory a zakápnuté skvělou hudbou a vizuálními efekty, zlehka opečená na pořádné akci. Celý film jsem nemohla odtrhnout oči od plátna a osboně tento film považuju za jeden z nejlepších, co jsem viděla a vůbec nejlepší film roku 2010. Ani Harry na to neměl. Leonardo Dicaprio se vyznamenal a vyškatulkoval se z "postavy Titanicu", za kterou jsem ho doteď měla. Teď jse pro mě prostě pan Cobb.

A co vy? Jste si jisti, že právě nesníte? Probouzíte se opravdu do skutečného světa?

10/10
Leila
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama