Černá nebo bílá? Co jsi ty?

1. března 2011 v 22:24 | Leila |  Myšlenkové pochody

Dnes budeme hloubat a dloubat nad nesmrtelností brouka. Ale aby nás neodhalili (je to zaprvý přísně tajný hloubání, protože lidstvo není na takové myšlenky ještě připraveno) budeme to skrývat za naprosto nezajímavé téma a to...

"You don't need anybody to tell you who are you or what are you. You are what you are."

Požiju na název článku (a zvýšení dramatičnosti článku) citát od Oscara Wilde. V překladu znamená: "nepotřebuješ nikoho, aby ti říkal, kdo nebo co jseš. Jseš to, co jseš." A já jsem se rozhodla na tohle trochu pomlít pár větiček, ze kterých spadnete na židle.

Inspiroval mě k tomuto článku film, Černá labuť konkrétně. Byl tam jeden zajímavý fakt, který mě donutil po shlédnutí filmu ještě alespoň hodinu přemýšlet. Fakt bílé a černé. Fakt kontrastů a paradoxů.

A dospěla jsem k závěru, že je to tak i v životě. Sice existujou vyjímky, ale určitě se najde hodně lidíé, kteří se do škatulky hodí přímo ukázkově. A co jste vy? Bílá nebo černá?

Abychom si to trochu rozvedli a osvětlili. Existujou různé typy lidí a někteří jsou ti hodní a někteří ti, co dostanou co chcou. Ne nadarmo se říká "hodné holky se dostanou do nebe, zlé tam, kam chtěji." a i v tom citátu máme kontrast. Zla a dobra.

Hodné holky jsou plaché, bojácné, křehké, dívenky v bílých šatičkách s mašličkama. Ale není to samozřejmě pravidlem. Můžou se oblékat do čeho chrtějí, mohou se tvářit jako strašlivě velké drsňačky, ale nikdy by nikoho nedokázaly svést. Nedokážou na někoho mrknout, pokud chtějí flirtovat tak se buď stydí anebo to úplně zvořou. Před klukem začínají koktat a chovat se blbě. V životě by starším lidem nedokázali odporovat a v životě by člověku neřekli úplně co si myslí. Nedokázali by nikomu ublížit. Být drzé? V životě. Odporovat? Nikdy. Někoho svést? Nedokážou to. Někomu nepomoct? Vždyť to není hezké. Ale naopak sedět doma a psát si do deníčku jak moc někoho milujou, malovat si vzdušný zámky a někomu přehnaně důvěřovat? To jim jde dobře.

Naopak "černé" holky jsou sexy, užívají života. Většinou jsou hodně hezké. Stačí jim pár pohledů a kluka mají v hrsti. Jsou věčně nad věcí, nebojej se někomu něco říct. Nebojí se hádat. Stačí jim pár slov a pohledů a kluci se až zastaví. Mají hypnotizující pohled.
Drzá? v každým případě. Odvážná? vždy a všude. Provokovat? ne jen pár lidí, ale všechny! Líbí se mi kluk? žádnej problém! párkrát se na něho podívám, pohraju si s vlasy a pak mu napíšu nebo ho někam pozvu. Nebude mě chtít? jeho chyba.

Asi vám došlo, že zlé holky obdivuju. A asi vám došlo, že bohužel žádná špatná holka nejsem. Kdybych byla už mám Pana Tajemného v hrsti. A tak bych mohla pokračovat do aleluja. A co vy? Hodná... Zlá? kdo to má v životě lehčí? Jaký na to máte názor vy?
Chtěla bych rozproudit diskuzi :D

Leila
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama