Na Vlásku

22. března 2011 v 16:23 | Leila |  Filmové recenze

Kdysi dávno existovala kouzelná květina, které když zazpíváte, uzdravuje. Jednoho dne královna království porodila malou dceru a pak onemocněla. Vojáci se vydali květinu hledat a samozřejmě ji našli. Královna se uzdravila, ale jak to tak bývá, malá princeznička nemohla mít šťatné dětství (nebo ho měla, ale pak měla děsivou pubertu). I tentokrát se zachtělo princezny zlým silám. Unesla ji čarodějnice, která díky jejím vlasům byla stále mladá. Jo, já vím to neřekla. Kouzelná moc z květiny se přenesla na její vlasy.
A tak teď ve věži žije dívka s něuvěřitelně dlouhými (snad 70 stop) vlasy a češe, češe a češe. Čarodějnici považuje za svou matku, ale stále ji něco chybí. Jak ona to nazývá, život.
Rapunzel touží po jediném. Vidět zblízka ty světla která zaplaví noční oblohu jediný den v roce. Na její narozeniny. Jenže její "matka" pustit ji do nebezpečného světa nechce a nechce.
Ve stejné chvíli se dostane do nepříjemné situace zlodějíček a náhodou se ocitne ve věži Rapunzel. Nakonec se dohodnou, že když mu Rapunzel vrátí poklad (který přinesl do věže po tom, co ho ukradl jiným zlodějům) zavede ji za světly.
Komendiální příhody doplněné hudebním doprovodem a písničkami vás provede strastiplnou cestou za světly. Jak to nakonec dopadne? To se podívejte sami, nechcete přece přijít o překvapení :-)

Můj názor na tuhle pohádku je jasný. Jedna z nejlepších, co jsem kdy viděla. Odvážná Rapunzel, která okouzlí každého, kdo je v její blízkosti, kůň Maxim, vždy věřný svému úkolu a zlodějíček Flynn je se svým sexy pohledem k sežrání :D. Příběh plný komedie ale i vážného konce je dechberoucí a můžu jen říct, že tohle se Disney vážně povedlo! A ode dneška si pamatuju, že pánvička je nejlepší zbraň!

10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama