Pozitivní nálada - Fantazie

7. března 2011 v 15:45 | Leila |  I am self with my secret way...

Další článek do rubriky o pozitivní cestě.Doufám, že se Vám minulý článek líbil :-)

Mám pro Vás další článek a pozitivní náladě. Minule jsme si povídali o hudbě a než přestoupíme k článku jak si pozitivní náladu udržet, musíme probrat ještě pár dalších způsobů, jak tu náladu vůbec získat. Protože nemůžete něco držet, když jste to ještě nechytli že? :D

Dalším možným způsobem, který já používám každý den celkem běžně, je fantazie, vizualizace... Nazvěte si to jak chcete. Prostě představivost. Snad každý ví co to znamená, snad každý někdy snil. Ať už vědomně, nebo nevědomně ve snech. Každému člověku se sny zdají, jen si je někteří nepamatují. Ale to už moc odbíhám od tématu.

Chtěli byste si něco představit, ale nedokážete to? Ale dokážete. Chce to jen trochu tréninku. Navíc, nikdo nebude mít fantazii stejnou. Proto si stejnou situaci představí každý jinak. Když čtete knížku, vy a vaši kamarádi, každý si scénu, postavu představí jinak. Proto jsou knihy tak jedinečné a famózní. Čtete o nějakém hrdinovy a krom jeho skvělých vlastností (všichnis i někdy přečteme fantasy horší kvality, patří to k žánru a je to klišé) si můžete představit přesně jeho vzhled takový, jak chcete. To třeba u filmů nemůžete!

Ale tenhle článek není o vychvalování knížek. Takže začněte procvičovat svou fantazii. Zistíte, že je to vaše nejlepší kamarádka a dají se s ní dělat doslova psí kusy. Chce to jen v dnešní uspěchané a realistické době trochu vypustit a uvlonit se. Pusttě si písničku a hezky se usmívejte. Výborně!
A teď si přopomeňme sluníčko nebo měsíc. Co máte radši. Představte si to. A teď mu zkuste přimalovat třeba pusu. Je to jedno. A teď třeba nějaké zvíře a tomu zkuste přebarvit ocas na modro. Je to jedno. Je to zábava. Je to cvičení fantazie.

Ale někdo to nepotřebuje. Já se takovýma blbostma bavím celkem často třeba ve škole a pomáhá mi to udržet dobrou náladu. Představte si třeba učitele s pankáčem, nebo jak stoji před tabulí v růžovém županu. Je to jedno, ať vás to pobaví.

To máme za sebou jednu část. Je to ta zábavná část, část vtipu. A pak tu jsou představy, sny.
Mohla bych vám říct, že bych bez vytváření snů nežila. Nepřežila bych. Svět by byl divný, kdybych se každé ráno nevzbudila a nepředstavila si nějakou situaci, co bych chtěla zažít.
Jste zamilovaní? Zatím spolu nejste? To ale nevadí, abyste si nemohli představit, jak jdete spolu za ruku, nebo jak vás pozve na rande. A třeba mě takové představy donutí i v ten nejhorší moment k úsměvu. Představujte si svoje sny! Líbí se mi šaty? Představím si, jak v nich jdu po ulici. A věřte, že vaše předsatvy, vaše sny budou čím dál barvitější. Je jedno co to bude, hlavně že se budete cítit dobře. A nemyslete na špatné věci!!

Jak se říká... Chcete svět bez válek? Myslete na mír!
Kdybyste furt mysleli na písemku, písemku, písemku... Jen to přivoláte... Myslete na to, že se budete normálně učit, to je správně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama