Pozitivní nálada - Hudba

1. března 2011 v 14:07 | Leila |  I am self with my secret way...
Je tady další článek do rubriky "I am self my secret way..." dnes si představíme první spouštěč dobré nálady. Je velmi známý a spousta lidí ho využívá celkem běžně (třeba znám jednoho člověka, který je na tom závislý - Rikki). Myslím, že je to velmi působivý ovlivňovač nálad. Mám na mysli hudbu.

Pustíte si pomalé smutné písničky a hned máte například melancholickou náladu hraničící až se smutnou náladou? Já to tak mám. Třeba někoho smutné písničky uklidňují a dokáží v něm vyvolat dobré pocity - fajn, neberu vám to. Nicméně myslím, že plno lidí je na tom stejně jako já.

V dnešním článku se budeme zabývat hudbou. Existuje i pozitivní hudba a to je pro nás důležité. Pokud si chceme udržet dobrou náladu, musíme si ji prvně vytvořit. Sedíte u počítače?... OK! :-) Myslíte na problémy? To už OK není!
Zkuste na chvilku všechno vypustit. Zkuste na chvíli zapomenout na problémy. Myslete na hezké věci, třeba si představujte, jak jdete s kamarády ven. Aneboo si nepředstavujte nic, hlavní je na chvíli vypustit problémy. Vím, že to není lehké, ale zkuste to. Po čase vám to půjde samo a stresu bude ve vašem životě míň.
Problémy jakoby nám odpluly. Teď byste si mohli pustit nějakou písničku. Je jedno jakou, hlavně aby vás příjemně nabudila a povzbudila! Musí ve vás vyvolávat příjemné pocity.

Dám vám příklad. Písnička, která se označuje za vyloženě pozitivní! Písnička od Katy Pery - Teenage Dream
(koukněte se na toho chlapa, jak v té posilovně cvičí :D)

Poslouchejte... Všechno vypusttě, zkuste se zasmát. Třeba tomu, že jste tak stresovali, ale pozor ne americkým úsměvem, hezky od srdce bych prosila...

Tak a jak si dobrou náladu udržet? Zkuste si říct, že jste skvělí a že ten úkol, co máte před sebou zvládnete! Prostě věřte, že ho zvládnete a teď věřte mi - zvládnete! Protože vy dokážete cokoliv chcete. Stačí věřit v sami sebe.

Opět sem přihodím příklad ode mě. Jeden den mě čekalo zkoušení, písemka a ještě jsem měla referát, k tomu jsme dostali úkol z matiky, který jsem odhadovala, že mi bude trvat hodinu. Místo abych zpustila málem hysterák (jak jsem někdy dělala, když mi všechno přerostlo přes hlavu) jsem se usmála, řekla si "seš super a zvládneš to!" pustila jsem se do toho s vervou a nadšením! A to je, prosím, taky důležité. Všimli jste si, že to co vás nebaví, vám jde pomaleji? Zkuste se na to podívat z jiné stránky. Díky referátu se dozvíte věci a pokud se referát učíte nazpaměť budete to umět i třeba za týden, kdy se na to téma bude psát písemka! Máte už učení na písemku skoro za sebou! No není to skvělé? Tak tedy sem se do toho pustila, učení jsem si nechala na později. Dala jsem si relaxační koupel a v klidu se pak ještě třeba dvě hoďky učila v posteli. Pokud u toho neusnete (což se mi stává často :D) máte vyhráno. Pak jděte v klidu spát a řekněte si, že to umíte. Ráno si to párkrát přečtěte, ještě několikrát před hodinou... A máte vyhráno!

Abychom se vrátili zpátky k hudbě. Hudba má mocné účinky a existuje od pradávna. Doprovázela rituály už v době kamenné! Lidé vědí od pradávna jaké má hudba účinky! U filmů se používá hudba k navození té správné atmošky! Hudba jako taková je umění!

Dám sem ještě několik písniček, které mi vykouzlí úsměv na tváři a zvednou náladu... Pak tady dám ještě jednu písničku, kterou osobně miluju, ale z jakého důvodu? To se dozvíte příště, kdy se budeme zabývat dalšími způsobu, jak si zvednout náladu!
Doufám, že se vám článek líbil a zanecháte komentář. :-)

Leila

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama