Pozitivní nálada - ostatní triky

9. března 2011 v 17:04 | Leila |  I am self with my secret way...

Zdravím opět s článkem do rubriky "I am self with my secret way..."!
Dnes si vysvětlíme další způsoby, jak nastartovat u sebe dobrou náladu. Myslím, že ke spoustě věcí se není nutno nějak zásadně moc vyjadřovat, takže jsem se rozhodla je shrnout do jednoho článku, ať zbytečně nespamuju a ať vy nemusíte čekat na několik článků, kterých se jistě nemůžete dočkat :D. Bez zbytečných keců se pustíme do toho.
Dalším ze zaručených (tedy mnou odzkoušených) triků jsou lehce záporné rady. Jedná se o známé metody, které jsou dokonce vědecky potvrzené. Jsou to staré známé sladkosti.
Čokoláda v sobě obsahuje určité látky, které stimulují hormony štěstí a ty se pak dostávají do hlavy a my jsme pak celí šťastní. V starověku se čokoláda dokonce používala jako afrodiziakum, proto bylo její konzumování i zakazováno. Není tedy divné, že když je nám hrozně, chceme sladké.
Každopádně nedoporučuju tenhle trik moc praktikovat. Je to jen ten nejkrizovější nápad, protože po dvou rokách, co jsem byla trochu na dně a konzumovala obrovské množství čokolády a podobně, jsem vypadala jako buřtík :D. Navíc, mě čokoláda navozuje pocit blaženosti jen na krátkou chvíli. Jen tak na tři hodinky, možná i míň. Proto sladkosti obecně doporučuju tak jednou týdně třeba před důležitým úkolem (písemka apod.) nebo před vážnou situací. Anebo naopak po vážném úkolu nebo situaci. Pomáhá krátkodobě, ale funguje spolehlivě, proto svoji radu nedodržuju a konzumuju čokoládu tak obden :D.
Dalším vyzkoušeným trikem jsou různé nápoje. Nemyslím tím alkohol. Ale myslím tím třeba čaje anebo i to kafe (pokud se z vám nestane kafefil jako z mojí mámy co konzumuje kávu po litrech několikrát denně :D). Například já bych nedokázala přežít den bez ranního hrnku čaje (nejraději mám skořicový Pickwick) nebo bez hrníčku kakaa (respektive Granka). V poslední době díky určitým věcem musím omezovat kakao, takže mi už zbyl jenom chudák čajík. No vás příjemně nezahřeje a neudělá vám radost hrnek teplého voňavého čaje?
Další možností jsou komedie, seriály, oblíbené filmy, stručně řečeno média. Osobně se nechávám odnést na příjemnou komediální vlnu například seriály Big Bang Theory, Partička… (samozřejmě moje osobní záležitost Dr. House) ale také různými divadelními hrami. Například osobně miluju Divadlo Járy Cimrmana. Myslím, že víc k tomu říkat nemusím. Komediálních filmů znáte určitě sami dost.
A poslední věcí, která vám může zvednout náladu, jsou také lidé! Ale s těma opatrně! Mohou ji rychle taky zkazit. Každopádně není nic lepšího než se sejít s partou přátel a jít si někam sednout. Třeba na pizzu a pokecat. I ve škole vám můžou zvednout náladu lidé (Osobně jsem toho názoru, že ve škole padají nejlepší hlášky). A pak je tady rodina. Osobně na svou rodinu nedám dopustit a myslím, že každý už zažil nějakou zábavnou situaci. A nemusíte se bavit, abyste měli dobrou náladu. Nemusíte si dělat srandu, abyste měli dobrou náladu. Stačí se cítit dobře!
Další kategorií lidí jsou samozřejmě pak partneři. A k tomu se snad vyjadřovat nemusím :-).
Zajímavá místa, zajímavé události, akce, někomu udělá radost i pohodlí a teplo domova, dobrá knížka! Možností je neskutečně moc. Dělejte to, co ve vás zanechá dobrý pocit. Dělejte to, co vás baví a o čem jste sami rozhodli. Nemůžu vám radit jak si přivodit dobrou náladu. Musíte na způsoby přijít sami, protože to, co dělá radost mě, nemusí dělat radost vám. Mě například nějak netankujou pejsci, kočky a další mazlíčkové. Nemám k nim vztah a radost mi moc nedělají. Ale někomu nemusí zase udělat radost to, že se sedřel, když dvě hodiny cvičil že?
A jedna rada na závěr dnešního článku. Naučte se radovat z maličkostí! Protože jinak nežijete. Jenom přežíváte, protože velké věci se mohou dít každý den, ale také nemusí. Je důležité radovat se z maličkostí. Ještě před půlrokem by mi ani ten hrnek čaje neudělal radost, neudalo by mi radost, že se jeden nejmenovaný (kdo čte moje články pravidelně, vůbec netuší o kom mluvím že :D) na mě podíval, že jsem seděla u jednoho stolu s lidmi se kterými jsem chtěla. Že jsem byla vybrána do skupinky, do které jsem chtěla. Mám radost i z toho, že jsem napsala tenhle článek, že ho za chvíli zveřejním. Je toho spoustu z čeho se dá radovat. Udělejte ze svého života jeden velký zážitek!
Leila
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lauren Lauren | 10. března 2011 v 19:08 | Reagovat

Kéž by to bylo tak jednoduché, nicméně - napsala jsi to hezky :)
Jinak jsem ráda, že na můj blog chodíš, sluší se ti tedy říci, že je přesunut na jinou adresu. Měla jsem "menší" problémy s přihlášením, které neumím "opravit" ;-)

2 Leila Leila | Web | 10. března 2011 v 23:29 | Reagovat

[1]: Aha, dobré vědět :D. U tvého komentáře ale není napsaná adresa, mohu o ni poprosit? :-)
Jinak, je to celkem jednoduché jen člověk musí chtít. Samozřejmě nebudeme odteď jen veselí, jsou dny kdy se smát ani nejde, ale můžu říct, že to aspoň trochu pomáhá. :-)

3 Lauren Lauren | Web | 16. března 2011 v 17:45 | Reagovat

Přesně tak, důležité je chtít a mít motivaci ;-)
...a přihazuji adresu, kterou jsem zapomněla *ťuká si na čelo* :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama