V zajetí krásy - Chris Manby

29. března 2011 v 15:09 | Leila |  Knižní recenze

"Nedokážu pochopit, jak nějaká žena může vyjít z domu, aniž by se trochu vylepšila - i kdyby jen ze zdvořilosti vůči ostatním. Navíc člověk nikdy neví; co když se právě dnes potkáte se svým osudem? A osud by vás měl zastihnout co možná nejkrásnější."
Coco Chanel

Emily Brownová měla celý život nedostatek peněz a moc se jí zatím nedařilo. Ale teď naspořila již dost peněz a otevírá salon krásy Beauty Spot a tím si splní sen. Že začátky jsou vždycky těžké se Emily dozvídá okamžitě. Peníze se moc nehrnou a Emily je zoufalá. V té chvíli, jako rána z čistého nebe, zastaví před salonem limuzína s Carinou Leesovou, novou hvězdou reality show Peklo naživo. Ta si zlomila nehet a potřebuje nutně ošetřit. Emily ji ošetří a Carina se za to zmíní o jejím salonu v televizi. Od té doby je salon denně narvaný a jediná volná kolonka v knize objednávek není volná. Emily musí učinit rozhodnutí, přijme ještě jednu kosmetičku k sobě a své kamarádce. Jediná po ruce je ale NAtalie, velmi šikovná, ale také velmi zanedbaná žena. Chodí strašlivě oblékaná a vlasy má věčně neumyté. Emily je v tísni a musí ji přijmout, ale je jí to hodně proti srsti. Takhle by kosmetička vypadat neměla.
Jenže štěstí se náhle odvrací. Někdo začíná ničit salon hroznými praktikami. Rozvrací personál. Pošte Emily proti jejímu příteli (o kterém si myslí, že je gay, ale on po ni pokukuje) a nakonec to zkončí loupeží.
Vše je najednou ztraceno a Emily je v koncích. V té chvíli začíná vyplouvat pravda na povrch a z milé Cariny se vyklube pořádný had, který pod vrstvou make-upu skrývá bolestivou minulost a právě Emily v ní hraje důležitou roli. A jak nakonec dopadne Emily, bijící se za svým snem kosmetického salonu. Musí se naučit že v reálném světě nejde jen o zevnějšek a o to jak má kdo sladěné oblečení a nehty. Jde o to co je uvnitř a než se to naučí, bude to mnohem bolestivější než depilace podél bikin.

Čekala jsem, že kniha bude úplně o něčem jiném, ale přesto jsem nějak nedokázala přestat číst. Už ze začátku mi bylo jasné, že s Carinou to nebude jen tak a že Pekáry (psychiatrická léčebna) se bojí až moc přehnaně. Konec mě ale překvapil, čekala jsem něco lepšího a ne konec jak z telenovely, kde se všichni usmíří.

7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama