Varieté

25. března 2011 v 16:49 | Leila |  Filmové recenze

Představte si obyčejný příběh. Tuctový, přeně takový, jaký tu byl už stokrát. Mladá dívka Ali odjede z venkova do města, kde si chtěla najít práci a zpívat. Jednou se jí poštěstí a narazí na klub The Burlesque Lounge, zaplatí lístek, a pak jen v tichosti obdivuje krásné ženy kroutící se na parketu. A její sen je na světě. Chce se dostat "tam nahoru". Klub má své nejlepší dny v té době už dávno za sebou, topí se v dluzích a Tess (bývalá tanečnice) majitelka klubu, ho bude muset nejspíš prodat, protože se topí v dluzích. V tí chvíli se objeví Ali a jako pohádkově klub zachrání. Svou drzostí přiměje Tess, aby si na ni podívala. Tess souhlasí, že by mohla vystupovat. Po nějakém čase příjde jedna tanečnice na vystoupení trochu "pod parou" a Ali za ní zaskočí. Jenže zhrzená tanečnice ji chce znemožnot, vypne hudbu a playback (na který doposud vždycky tančily). Jenže Ali chytí situaci a začne zpívat. Stává se z ní hvězda a klub se pomalu noří zpět do slávy.
Každopádně to není tak jednoduché. Mladý Jack (barman v klubu) je nucen okolnostmi prvně nechat Ali u sebe přespat a později se k němu nastěhuje. Problém je v tom, že on má snoubenku 3000 mil daleko. Ali se zamotává do slávy, je okouzlena Marcusem, který ji nadbíhá. A k tomu Jack najednou zjistí, že jeho snoubenka už není pro něj středobodem vesmíru. Tím se stala Ali. Komu dá přednost a jak to dopadne s klubem? Podívejte, dozvíte se.

Osobně jsem po recenzi na csfd.cz moc neočekávala. Psávali tam o špatné choreografii tanců a hudbě nic moc. O tuctovém příběhu. A on to je tuctový příběh. Holka z farmy se stane hvězdou. To už je pomalu klišé nejhoršího kalibru. Choreografie tanců (když je to převážně hudební film) mi přišla místy skvělá a místy mě zarážela. Některé písničky jsem si zamilovala, některé mě moc nezaujali. Je to tuctovka s tím, že se do filmu podařilo dostat známé tváře, především Cher a Christinu Aguileru. Díky nim je tenhle film slavný. Každopádně jako příjemná oddychovka hraničící až s "pohádkou" je to velice dobrý film. A můžete se pokochat nad krásnými postavami hereček, které se předvádějí pomalu ve spodním prádle. :-)

7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama