Město z popela - Cassandra Clare

28. dubna 2011 v 8:18 | Leila |  Knižní recenze

Prosím, pokud jste nečetli první díl, mohla by být recenze spoileroidní. Proto nedoporučuju ji číst, pokud jste první díl ještě nečetli.

Clary se sotva vymanila z jednoho nebezpečného dobrodružství a neskonale touží po normálním života bez jakýchkoliv nadpřirozených bytostí. Ale copak to jde?
Její matka se stále neprobrala z kómatu, její bratr (kterému se snaží vyhýbat jak jen to jde) k ní cítí něco víc a ona je na tom vlastně úplně stejně. A k tomu všemu se její nejlepší kamarád Simon snaží, aby svou lásku převedla na někoho jiného, repsektive na něho. A kupodivu se mu to celkem daří.
Clary se snaží odpoutat od napřirozeného světa co nejvíce, ale síly temného New Yorku ji nenechají uniknout. Ve městě se děje něco podivného, nacházejí se mrtvá těla bez jediné kapky krve. A navíc to něco zabíjí jen nadpřirozené bytosti. Ani jediná kapka krve? To je přece jasné, že to byli upíři.
Ne tak docela. Valentýn je opět ve městě a připravuje svou armádu k útoku. Tentokrát si vybral démony.
Mezitím je Jace ve velmi prekérní situaci. Inkvizitorka, která ho z nějakého důvodu nenávidí, mu dělá ze života peklo. Dojde až tak daleko, že ho nechá zavřít do nejhoršího vězení, jako by byl sériový vrah.
A Valentýn se zrovna v té chvíli rozhodne vězení vyvraždit, aby získal Meč duše - zbraň, která mu umožní ovládat démony. Jace je samozřejmě v očích inkvizitorky hlavní podezřelý.A to zdaleka není všechno.

Druhý díl je, řekla bych, na stejné úrovni jako ten první. Každý má své pro a proti. První dil měl společnou, hlavní zápletku, kdežto druhý díl je sled neobyčejných a velmi napínavých událostí. Nikdy nevíte, co na vás z další stránky vyskočí. V knize je velmi mnoho zvratů a některé jsou opravdu nečekané. Velké plus má autorka za to, že dokázala propojit určitou událost z prvního dílu a rozvinula tak další překvapení a zvrat. Nechci být konkrétní, přijdete na to sami, až si knihu přečtete.

SPOILER (můj názor)

Můj nejlepší moment? Jednoznačně celá kniha. Ty knihy jsem si zamilovala a dnes jedu do knihovny pro třetí díl. Nemůžu se dočkat. Ale co nemohu dostat z hlavy a jednoduše mě to dostalo? Scéna u Vílí královny. Věděla jsem, že když je tam tak zdůrazněno, že nic jíst nemáte, někdo něco ukousne. Myslela jsem si, že to bude Simon. Nikdy bych neodhdla co se tam stalo. Byla to scéna, co mi vyrvala dech z hrudi. Nedýchala jsem, když královna odmítala všechno a mě pomalu začalo docházet, co se stane. Co je nevyhnutelné a tetelila se radostí. Možná je to zvrácené, ale doufám, že se v třetím díle vyřeší vztah Clary a Jace nějak dobře pro ně. Samozřejmě by autorka mohal napsat něco v tom smyslu, že není její bratr. Tohle klišé z telenovel by mi nevadilo.
Naopak mě velmi zhnusila scéna, která se stala ke konci. Kdy Jace zachránil Simona. To se mi nelíbilo, takový happyend. Myslela jsem že už je po něm, prostě někteří hrdinové musí umřít. A ono nic.
Dál se mi líbila scéna, kdy Clary nechala vybuchnout celou loď a scéna, kdy Jace zachránila inkvizitorka.
Krasomil miluje Aleka, Alek miluje Jace, Jace miluje Clary, Clary miluje Jace, Simon mile Clary a Clary a Jace jsou sourozenci! Autorkka vytvořila něco úžasného a i když se ve dvojce řeší hlavně vztahy postav, je to nepopsatelný zážitek. Kdo si knihu nepřečte, o moc přijde. Vážně vám radím dobře. Teda, pokud nechcete zkonit přijimačky, tak ji nečtěte před přijimačkami. Jsem přesvěčená, že jsem to dělat neměla :D

10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama