//003// Challenge - Město z kostí (Cassandra Clare)

2. května 2011 v 15:39 | Leila |  Challenge "Books in my thoughts"


Tak konečně jsem se dostala i k tomuhle. Poslední dobou jsem celkem hodně četla :D A tyhle knížky (jak pravidelní čtenáři vědí) prostě miluji! :D

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Protože ji miluju
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Nečekaný zvrat
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Milovat
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Ztotožnila bych se s Clary. Miluje kreslení stejně jako já, skicák má stále po ruce, stejně jako já. A nechtěla bych jim být ale chtěla bych mít za kluka Jace :D. A jinak bych chtěla jeho vlastnost sarkasmus a boží hlášky.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Nečekaně moc zvratů, na konci silně emotivní a takový zvrat nikdo nečekal. Další komplikace, autorka si mistrovně rozvrhla vztahy a pořádně je zapletla. Je to kniha se zajímavým dějem a promyšleným fungováním světa. Velmi se mi líbila čtivost a rozhovory. Líbily se mi charaktery postav. Každý žije vlastním životem a zdálo se mi, že skutečně dýchají.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nelíbil se mi konec knihy. Byl podle mě uspěchaný a autorka to mohla lépe podat. Bylo to zmatené, celé uspěchané a jakoby odbyté. Nelíbilo se mi na konci chování Jace, ale to je jen můj osobní boj... :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama