//005// Challenge - Město ze skla (Cassandra Clare)

5. května 2011 v 15:01 | Leila |  Challenge "Books in my thoughts"


Pátá kniha do Challenge u Abyss. Nevím, jestli se počítají tři knihy od jedné série, jako tři knihy nebo jedna. Kdyžtak to přehodím do jednoho článku :-)

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Dávám ji sem, protože je stejně vynikajícím pokračování vynikající série.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
změť válek
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Zvrat
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Opět je to Clary a opět bych chtěla Jace :D
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Celou knížku jsem četla ze zatajeným dechem, autorka si skvěle vyhrála s charaktery postav. Líbila se mi celková promyšlenost díla, kdy byl využit každý detail. Líbil se mi vztah mezi Krasomilem a Alekem. Líbily se mi všechny vztahy. Líbil se mi svět a hlavně skvělá čtivost a jazyk, u kterého se moje fantazie rozeběhla a já si dokázala představit každou scénu v knize.
Taky s emi líbilo, jak si autorka vyhrála s jednou událostí, kdy zmizelo tělo. Myslím, že si skvěle nahrála na další knihu. I když, kdo ví? Třeba to bude úplně jinak:-)
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nelíbilo se mi počáteční chování Clary, kdy se bezhlavě vrhla do portálu. Myslela jsem si, že bude naštvaná a půjde za nima, ale trochu se připraví. Ona ale neposlouchala ani Krasomila a jen se vrhla do portálu, navíc vzala sebou i Luka, kterého tak ohrozila. A dál se mi nelíbilo chování Clary a Jace po jejjich hádce. Tolik ošklivých slov padlo a oni druhý den dělali, jakoby se nic nestalo. Myslím, že tam to mohlo být trochu lépe napsané, trochu drama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama