//006// Krajina plná stínů - Mediátor - Meg Cabot

20. května 2011 v 18:51 | Leila |  Challenge "Books in my thoughts"

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Dávám ji sem, protože mě zaujal nápad a styl jakým je kniha psána
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
nekonečný job
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Splnit
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tak popravdě se mi tam jakože až tak nelíbil nikdo. Suzie je taková ta správná holka, ani nevím, jestli by bylo dobré mít stejný dar jako ona. Má to určitě svý výhody... Můžete si celkem dobře pokecat, ale zase nevýhody v tom mít ty povinnosti... Neseděla mi postava Mimoně a pak taky postava Bryce, ani nevím proč, jen jsem cítila neskutečně mnoho antisympatií :D
A jinak fandím tajemnému Jessiemu :D
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Jednoznačně je to nápad. S něčím podobným jsem se ještě nestkala a velmi mě to zaujalo. Od půlky knihy jsem četla tak, že sjem se nedokázala odtrhnout. Určitě je pozitivní i jazyk jakým je kniha psána. Jakoby to vyprávěla kamarádce. Ale zas ne úplně. Je to ujedinělý styl něco mezi nromálem a rozhovorem s kamarádkou. Takový zlatý střed, který dokázala autorka dobře vystihnout a jde vidět, že psát opravdu umí.
Líbilo se mi i popsání akce, kdy většina autorů narazí. Meg ale podala každou akci skvěle a dokázala jsem se do nich vžít. Navíc konec knihy dokázal tak nabudit, že jsem druhý den šáhla do knihovničky po druhém dílu...
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nelíbilo se mi prvních pár stran, kde si Suzie jen stěžovala, že je jiná. Chápu to, ale stačilo to podat jednou nebo dvakrát, kdyžtak třikrát. Ale v celé knížce je plno odstavců o tom samém. Nemusela by se tolik opakovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama