Mediátor, Krajina plná stínů - Meg Cabot

18. května 2011 v 18:12 | Leila |  Knižní recenze


Mediátor je prostředník nebo také zprostředkovatel. Je to esoterické označení pro osoby, které jsou prostředníkem mezi světem živých a mrtvých. Vídí duchy a může s nimi mluvit. Narozdíl od Média ale Mediátor vidí všechny duše. A má jediný úkol. Dovést duše, které z nějakého důvodu zůstaly v tomto světe dovést tam, kam mají všechny duše jít.
Suzie, plným jménem Sussanah, se snaží být úplně obyčejná šestnáctka. Snaží se zapadnout, jenomže doteď se jí to ani trochu nedařilo. Ani jednou nebyla na rande s klukem, má jedinou kamarádku. A ještě něco. Je Mediátor...
Teď se ale mají věci změnit. Její matka se po smrti svého manžela znovu zamilovala a rozhodla se přestěhovat z velké metropole New Yorku do slunné Kalifornie. A Suzie se má stěhovat s ní a opustit tolik známé město.
Přesto ale věří, že by zde mohla začít znovu. Bez všelijakých průšvihů do kterých se díky svému "daru" dostala. Její matka navíc netuší, že její dcera má nějaké takové schopnnosti.
Všechno se zdá být velmi nadějné. Dokud Suzie nevejde do svého nového pokoje a nespatří v něm ducha. Který si říká Jessie a je mimochodem velmi sexy.
Suzie se tedy vzdá naděje na nový začátek. Ale věci se přesto začnou měnit. Za svůj život poprvé potká někoho, kdo je stejný jako ona. Mediátor. Stane se v nové škole oblíbená? A navíc se zde vyskytuje další problém. Nedávno ve škole zemřela studentka a její duch se odmítá hnout ze školy. Což by nebylo zas tak špatné, kdyby nepustošil a nesnažil se zabít všechny kolem. Suzie se s tím duchem musí vypořádat po New Yorském způsobu. Ale to nebude tak jendoduché jak doufala, jelikož tento duch je popoháněn velmi silnou nenávistí...

Na knihu jsem četla samé kladné ohlasy. Rozhodla jsem se ji tedy přečíst. Já si vždycky strašně pomalu vnikám na nové styly, ale pokud se mi styl po sto stranách zdá dobrý, přiroste mi kniha k srdci. Tato kniha je napsaná stylem, jakoby to hlavní hrdinka vyprávěla někomu stejně starému, snad svoji kamarádce? Velmi hovorové výrazy i mimo přímou řeč. Osobitý styl, který mě překvapil, ale po nějakých těch stránkách jsem si zvykla a styl se mi zalíbil. Líbil se mi celkový nápad knihy, protože o něčem podobném jsem neslyšela. Líbilo se mi vyústění a hned se vrhám na druhý díl, protože se v knize vylíhlo něco, o čem se chci dozvědět víc.
aLe i tahle kniha má nějaké zápory. Hlavní hrdinka opakovala některé věci hodněkrát a i když je opakování matka moudrosti, tak toho opakování bylo nějak moc. Nevím proč, ale nelíbilo se mi prvních osmdesát stran knihy, snad proto, že se zkládalo z popisů a jak je Suzie jiná?
Knížka mě každopádně zaujala, přečetla jsem ji za jeden den a míním pokračovat v sérii.

9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama