//Sobota// Už nikdy více rodiných oslav!

7. května 2011 v 22:33 | Leila |  Leila


Dnes jsem byla celý den v tahu. Měla jsem naplánováno spoustu věcí, které bych chtěla udělat. Co mám? Nic. Místo toho jsem byla na prohlídce zámku a pak byla až do teď na oslavě. Přemýšlím, proč na takoové rodinné akce vůbec chodím. Sejde se příbuzenstvo až na páté koleno (no nekecám bylo tam snad třicet-čtyřicet lidí), všichni požerou a pak se chlastá. Každopádně jsem si uvědmila jednu velmi zajímavou skutečnost. Chci se bavit, chci aby mi bylo všechno jedno, chtěla bych tancovat na prázdném parketu a aby mi to bylo jedno. Jenomže něco mě drží zpátky na židli a to něco mě drží v koutě, odkud můžu ostatní pozorovat a bavit se takhle z povzdálí.
Na téhle akci se slavili narozeniny někoho, koho vůbec neznám. Ale to je vedlejší. Měli tam scénku a já byla ve špatnou dobu na špatném místě. Navlíkli mě do něčeho, že budu tam jakože stát. I když jsem tam měla jenom stát a vlastně ani nebýt vidět, stálo mě obrovské úsilí neservat to ze sebe a neodejít. Volala jsem mámu a měla slzy v očích. Moje sestra mezitím na parketu tancovala sama. Stáhla na parket i ty sedmdesátiletý (oni tam taky pod šedesát těch lidí moc nebylo) a vypadalo, že se dobře baví. Nechápu jak dokáže být tak extrovertní. Skákala tam s nima i když ty lidi viděla poprvé v životě.
Mnohokrát už jsem tu psala, že bych taky chtěla být ve středu všeho dění. Aby kolem mě všichni skákali a pozorovali mě. Ale tak nějak zjišťuju na takovýhlech akcích, že to nejde (na jiné akce nechodím, protože nejsem mezi "zvanými"). Radši budu někde v koutku a pozorovat to. Tak se bavím taky, i když ve mě bude vždycky ta závist, že někdo je tam "nahoře". Budu doma u počítače a budu se bavit sama se sebou. To mi jde nejlíp, tak jsem šťastná. Nevím, proč se stále tlačím někam kam nepatřím. Proč chci být na parketu a vlnit se do rytmu, když vím jaký jsem dřevo? Proč při tom, když vedle mě probírají spolužáci koho ještě pozvou na tu akci a dělají, že jsem vzduch a nevšímají si mě, mám v krku knedlík? A proč kurva myslím že po prázdninách to bude jiný?
Zjistila jsem taky, že můj humor není žádaný. Ani nikdo nestojí o můj názor do diskuze. A sestra machruje, předvádí se a všichni se smějí. Hi, hi, hi...
A nebo to bude tím bolavým zubem?
Leila
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Caty Caty | Web | 8. května 2011 v 10:49 | Reagovat

Tyjo..naprosto PŘESNĚ takle se cítim.Doslova a do písmene..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama