Prostě se necítím začínat tady novou životní etapu

31. srpna 2011 v 15:04 | Leila

Zdravím vás, doufám, že se vám po mně stýskalo.

Bohužel (bohudík) mám plno novinek, o kterých bych se v tomhle článku chtěla rozhovořit a také o tom, co se mi přihodila během třítýdenního pobytu v Brně.
Bylo to peklo, očistec a zároveň ráj, za který jsem nesmírně vděčná. Naučila jsem se sebeovládání, zjistila jsem plno věcí a hodně si jich probrala v hlavě z jiného úhlu a došla k jinému rozhodnutí.
Sebeovládání, protože mi v některých chvílích opravdu bylo do pláče, nebo se mi chtěla křičet. Přiznala jsem sama sobě, co ve skutečnosti jsem a také, co jsem udělala. Vím, že vám článek už teď připadá zmatený, ale tyhle myšlenky nejdou chronologicky seřadit a řádně sepsat…

Přebrala jsem si ze všech úhlů měsíc červen, zjistila jsem, že to byl, jak mi taťka říká "úlet". Vyzkoušela jsem hodně věcí a sáhla si na dno, hezky se ze dna vyhrabala, načež jsem tam byla sražena zpátky, ale myslím, že jsem opět hezky ve svém normálu.
Za tohle mizerné léto (které bylo snad nejmizernější ze všech) jsem si uvědomila, že sebou už nenechám zametat ani se psychicky vydírat. Uvědomila jsem si, že ze mě nikdy nebude holka řešící laky na nehty, nebo nejnovější drby. Taky nejsem holka v černých věcech, "ta drsná". Vím, že jsem si celou dobu na něco hrála a teď teprve začínám objevovat samu sebe. Taky už se nikdy nebudu nikomu přizpůsobovat ani nikoho v jednom kuse omlouvat nebo za někým lítat jako pejsek.

Bylo hodně toho, nad čím jsem měla čas uvažovat a co jsem zvážila, hodně mi toho došlo a poslední den v Brně jsem za svým životem udělala velkou tlustou čáru, které jsem ještě dvakrát podtrhla. S nástupem na střední (od které si slibuju hooodně moc) to chci být prostě já. Ne někdo jiný na koho si hraju, nebo někdo, kdo se snaží chovat tak aby lidi v jeho blízkosti byli spokojení. Už se nebudu stydět za svůj názor a nebudu ustupovat. Tohle mizerné léto mi dalo úplné dno a zároveň šanci se odrazit do výšin, kde jsem nikdy nebyla.

Zjistila jsem prostě, že jsem jiný člověk, než jsem byla. Už o sobě nemůžu tvrdit, že jsem v životě nebyla naštvaná, že nikdy nepláču, že jsem se nikdy neožrala, že jsem nikdy nehulila, že jsem nikdy nebyla do půlnoci venku. Už nemůžu tvrdit, že jsem ta klidná a zároveň vím, že nikdy nebudu děvka nebo holka v růžové. Už nemůžu tvrdit, že bych nevěděla jaké to je nestíhat všechny kámoše, co se mnou chtějí jít ven, nemůžu tvrdit, že bych nevěděla, jaké to je, když marně čekáte na zprávu, jak se modlíte, aby odepsal. Udělala jsem spoustu chyb, vím to, ale ničeho nelituju…

Vím, co chci, vím, co nechci a to je pro mě důležité.
Další změnou v mém životě jsem už naznačovala. Vlastně jsem byla pevně rozhodnutá už nějakou dobu, na sto procent potom v den svého odjezdu. Za celé ty týdny jsem si tady na fabulario ani jednou nevzpomněla, ani jedna myšlenka nepatřila tomuto blogu. Za to jinému ano. Připadá mi, že si na fabulariu pořád na něco hraju a blog není vůbec podle mých představ a já se tady necítím dobře. Nechtěla bych na fabulariu začínat novou životní etapu a to odchod na střední, nemám chuť tady už zapsat jediný řádek. Víte dobře, co to znamená, loučím se.

S fabulariem to byly dva roky plné změn, klesání nahoru a dolů, plné pádů a výšek, plné hloupých nápadů a touhy hrát si na někoho jiného. Plné hloupých chyb, plné bezmezné důvěry, zamilovanosti, nenávisti a složitých vztahů, plné depresí a komplexů, plné flegmatismu, drsňáctví, machrování, lenosti…

Co bude dál, netuším, ale vím, že to bude jiné, než doteď. Chtělo to už změnu dlouho. Louším se s vámi naposledy jako Leila, jsem teď někdo jiný. Mám jiný blog, ale odkaz sem nedám. Vzpomínáte na tlustou červenou čáru? Vím ale, že na své oblíbené blogy budu chodit dál a tam komentáře budu zanechávat, i když pod novou přezdívkou…

Loučím se s fabulariem, s vámi, přenechávám ho Rikki, doufám, že se o blog budeš dobře starat.


Leila
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Enny Enny | Web | 31. srpna 2011 v 20:09 | Reagovat

Prosím prosím, snažně se plazím... hoď mi odkaz... :-):-):-)
Rikky budu navštěvovat i nadále, tak ať vás mám obě. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama