Rio

26. srpna 2011 v 21:34 | Rikky |  Filmové recenze
Film Rio je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík. Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě?

10/10

Rio je nádherná, velice vtipná, dobrodružná,animovaná pohádka. K tomu s úžasným hudebním doprovodem ve filmu se doslova ocitnete v Riu. Tato vtipná pohádka se dosti líbla i mojí mamě,která je dost kritická na filmy.
Děj začíná od první minuty a končí tou poslední. Postavy ve filmu jsou úžasné. K tomu by mně nenapadlo , že opice, jsou až tak podlé potovry :D . K tomu se mi velice líbilo, že ho ostatní ptactvo s tím čím je,i když neumí lítat, a že ho to taky pak naučili. Obětavost Lidny pro Blua je úžasná a to i naopak.
Rozhodně doporučuju se podívat ať už s celou rodinou či sami.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bewlyer Bewlyer | Web | 29. srpna 2011 v 22:33 | Reagovat

práve dnes som si tento animák pozrela a súhlasím s tvojim hodnotením! sledovať ho bol jeden úžasný zážitok, pri ktorom som sa fakt nasmiala! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama