Smečka - Andrea Cremerová

26. srpna 2011 v 20:06 | Rikky |  Knižní recenze

Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily.
Když při hlídkování v horách narazí na Shaye, lidského mladíka, jehož na životě ohrožuje medvěd grizzly, nezaváhá a zachrání ho. Ve chvíli, kdy se zadívá do jeho očí a ucítí jeho vůni, která jí připomíná jaro, začne pochybovat o věcech, o nichž nikdy nepochybovala. O svém postavení a předem daném osudu, který ji předurčuje stát se družkou přitažlivého vůdce smečky Baneů.
Existuje nějaká možnost, že by se všemu mohla vyhnout? Pokud se nechá vést srdcem, riskuje, že přijde o všechno - včetně svého života. Stojí zakázaná láska za takovou oběť? A co když pravidla, na nichž smečky Ochránců a Strážci, jejich vládcové, tak lpí, nemají zajistit všem lidem na světě bezpečí, jak si až dosud myslela, ale jen je kontrolovat? Smečkou započíná třídílná akční a zároveň romantická fantasy série..

8/10

Tak, když mi tahle kniha, padla do oka, netušila jsem co můžu očekávat. Jestli to bude něco na způsob Stmívání, nebo se to rozjede v jiném směru. Možná, že to byl důvod proč jsem knihu, tak dlouho měla koupenou a pořád ji nečetla. Nakonec jsem se k ní dopracovala a názor na ni se mi dosti kříží.
Jedna moje půlka byla nadšena. Postavy, se pořád držely svých charakterů,děj se rozvíjel po kouskách, mezi tím byly nádherné bitky či lovy z vlčího pohledu. Akorát mi do toho moc nezapadl Shay, ale po jedné kapitolce mi do došlo.
Líbilo se mi i pravidla Smečky, jak kladné tak i záporné. Chování (některých) samců k samicím atd.
Druhá půlka v tom vždy trochu viděla Stmívání. Jednou chce Calla toho, po druhé zase toho. Jednou chce být se svoji Smečkou a připravit se na obřad a pak najednou rychle uteče k Shayovi. Bylo to dost zvláštní a moc k téhle postavě mi to nesedělo, ale když tohle opomenu, tak to byla nádherná kniha a celkem se dost těším na druhý díl: Vzpouru.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Caty Caty | Web | 26. srpna 2011 v 23:04 | Reagovat

Chcí číst:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama