Září 2011

Záblesk - Dean Koontz

29. září 2011 v 10:00 | Rikky |  Knižní recenze
Narození Laury Shaneové provázely tu noc nebývalé blesky a hromobití. Ještě podivnější než nebývalé přírodní úkazy však byl urostlý neznámý muž, který se zjevil jakoby odnikud a zachránil novorozené život. To bylo poprvé. V průběhu dalších let, která byla krušná i radostná, která Lauře mnoho dávala, ale výměnou si brala její blízké a milované, se tajemný cizinec dívce ukázal ještě mnohokrát - vždy za doprovodu nepochopitelných ohňostrojů z čistého nebe a vždy v nejkritičtějších situacích jejího života, z nichž by zřejmě nevyšla bez úhony být na ně sama.
Anděl strážný, zvykla si mu Laura říkat.
Z dětství prožitého v hokynářství svého milujícího otce se Laura přes sirotčinec a desetiletí propracovala mezi nejúspěšnější spisovatelky své doby. Na anděla strážného už téměř zapomněla. Když se po mnoha letech absence zase objeví - opět se blýská a duní hromy - Laura se poprvé tváří v tvář setká i s protivníky, před kterými ji strážce po celé roky hlídal a zachraňoval. Jako on jsou z masa a kostí, jako on však nepocházejí z toho světa. Laura má pocit, že k tragikomedii a k hororu, jež jí občas život připomínal, se přidružila i science fiction.
Lauřin pocit není neoprávněný, protože její život řídí Dean Koontz, pověstný odvážnými kombinacemi žánrů. Do Záblesku, jednoho ze svých nejúspěšnějších románů, přidal oproti jiným svým knihám o něco víc vědecké fantastiky a provedl hrdinku nejen přítomností, ale i časy minulými a také budoucími, které musí společně se svým strážným andělem zachránit před ničivým nebezpečím.

10/10

Když jsem si prvně přečetla obsah, říkala jsem si jo ta kniha bude teda něco. Ani v nejmenším by mně nenapadlo, že to bude až takové. Jakmile jsem si přečetla první kapitolu a pak opět obsah, udělala jsem něco co jsme dlouho neudělala = četla ji jen ve škole. Což znamená o přestávkách, volných hodinách či v hodinách, kde nepotřebuju dávat pozor. Knihu jsem dočetla za tři dny a totálně mně překvapila.
Uvažovala jsem co bych o ní mohla napsat, ale kdybych prozradila něco, mohla byhc už prozradit kousek děje a to já nechci a ani neudělám :D .
Líbilo se mi, že vypráví od narození až po dospělost Laury. Taky co všechno strážný anděl pro ni obětoval, jak ji našel, s kým se sešel atd.
Kniha je taky hodně obsáhla v žánrech = historie, fantasy, drama, akčí. pokud aspoň jeden z nich patří do vašeho žánru knih, tak hurá na to. Nebudete litovat .... Teda já rozhodně nelituju, patří mezi nejlepší, co jsme kdy četla!!

HG = Vražedná pomsta - Suzanne Collinsová

28. září 2011 v 19:44 | Rikky |  Knižní recenze
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům.
Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

9/10

Ještě ten den co jsem dočetla jedničku, tak jsem se vrhla i na dvojku. Nevím, možná je to tím, ale připadalo mi, že je tám míň akce, než v jedničce.
Přišlo mi, že konec byl šíleně rychle, ale jak píši, možná je to tím, že jsme to doslova přečetla za den.

Kladné body dávám za to, že nám bylo ukázáno, jak účasníkům - vítězům změní Hunger games životy. Od stěhování až po peníze.
Nepřekvapila mně ani krutá změna ve Dvanáctém kraji a ani vracení zpátky do arény + jako bonus s předešlými vítězy.

V aréně mi přišlo dost zvláštní, že se Katniss dala do skupiny s lidma, když má tu svoji povahu. Líbila se mi dobře vymyšlená aréna a všechny nástrahy.

Pokud jste již přečetly jedničku , tak není co doporučit neboť si myslím, že asi víte co máte čekat od dvojky, ale pokud ne a máte jenom dvojku, tak si myslím, že když vynecháte jedinčku, tak se nic nestane, neboť je to skoro - opravdu skoro- stejné. Ale neváhejte a přečtětě. :0)

HG = Aréna Smrti - Suzanne Collinsová

28. září 2011 v 19:30 | Rikky |  Knižní recenze

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt.
Hunger games začínají...
V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně.
Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska...
Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?

9,8/10

Konečně jsem se dokopala. Tuhle serii mi šíleně moc lidí doporučovalo, dokonce i Leila. Tak jsem ji přečetla a měla pravdu. Kniha je fantastická. Vůbec se nedivím, že bude i filmové zpracování.

Na knize se mi nejvíc líbily dvě věci. První obětavost Katniss pro mladší sestru a pak, že se nechtěla vzdát. Zabila, aby přežila. Bitky jsou úžasně napsané, jak smrt lidí, tak i zranění. A do toho připlouvá láska a problémy dospivajících lidí.

Rozhodně doporučuju přečíst. Doufám, že odněkud seženu i třetí díl. Nebudete litovat, i když moýná budete mít trochu problém = ( pokud jste viděli čínský snímek o tom, jak na ostrov dali taky děcka, aby se zabili, ale jenom kvůli tomu, že děcka neposlouchali atd.) tak jedině s tímhle, protože se mi to trochu do té knihy motalo :D .

Knihy + myšlenky

27. září 2011 v 20:18 | Rikky |  Rikki
Ahojky! :D
Tak konečně tady něco píšu viďte. Nooo, uvažuju, kde mám začít. Tak nejdřív ohledně Leily. Věděla jsem, že to přijde a ne nepřekvapujeme mě to vůbec a jsem ráda, že Leila si jde a dělá co chce a neohlídá se zpátky, neboť je to velký krok do předu.
Uvažovala jsem, že blog zruším, protože je to zvláštní být tady bez Leily, většinu nápadů na fabulario měla ona, ale nakonec jsem si řekla ne. Tenhle blog mně baví a začala jsem se tady angažovat, když jsem šla na střední, takže jsem ráda, že to mám.

Tím pádem blog zůstává. Asi některé věci nechám být, některé možná asi smažu, když už Leila tady není. A někde zase možná něco přidám. Uvidím. Tak to jsem chtěla ohledně blogu.

Teď ke knihám a filmům. Filmy asi nechám na chvíli být. Knihy mně teď chytají ohodně moc než filmy + mám na ně i větší chuť a čas.
Taky asi zítra možná čtvrtek napíšu další recenze a i asi něco dopředu. Doufám, že se mi to vyjde a já se i k tomu dokopu.
Tak to by asi bylo všechno. Doufám, že jsem na nic nezapomněla. Tak se mějte :D .