HG = Aréna Smrti - Suzanne Collinsová

28. září 2011 v 19:30 | Rikky |  Knižní recenze

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt.
Hunger games začínají...
V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně.
Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska...
Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?

9,8/10

Konečně jsem se dokopala. Tuhle serii mi šíleně moc lidí doporučovalo, dokonce i Leila. Tak jsem ji přečetla a měla pravdu. Kniha je fantastická. Vůbec se nedivím, že bude i filmové zpracování.

Na knize se mi nejvíc líbily dvě věci. První obětavost Katniss pro mladší sestru a pak, že se nechtěla vzdát. Zabila, aby přežila. Bitky jsou úžasně napsané, jak smrt lidí, tak i zranění. A do toho připlouvá láska a problémy dospivajících lidí.

Rozhodně doporučuju přečíst. Doufám, že odněkud seženu i třetí díl. Nebudete litovat, i když moýná budete mít trochu problém = ( pokud jste viděli čínský snímek o tom, jak na ostrov dali taky děcka, aby se zabili, ale jenom kvůli tomu, že děcka neposlouchali atd.) tak jedině s tímhle, protože se mi to trochu do té knihy motalo :D .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama