I am self with my secret way...

Pozitivní nálada - ostatní triky

9. března 2011 v 17:04 | Leila

Zdravím opět s článkem do rubriky "I am self with my secret way..."!
Dnes si vysvětlíme další způsoby, jak nastartovat u sebe dobrou náladu. Myslím, že ke spoustě věcí se není nutno nějak zásadně moc vyjadřovat, takže jsem se rozhodla je shrnout do jednoho článku, ať zbytečně nespamuju a ať vy nemusíte čekat na několik článků, kterých se jistě nemůžete dočkat :D. Bez zbytečných keců se pustíme do toho.
Dalším ze zaručených (tedy mnou odzkoušených) triků jsou lehce záporné rady. Jedná se o známé metody, které jsou dokonce vědecky potvrzené. Jsou to staré známé sladkosti.
Čokoláda v sobě obsahuje určité látky, které stimulují hormony štěstí a ty se pak dostávají do hlavy a my jsme pak celí šťastní. V starověku se čokoláda dokonce používala jako afrodiziakum, proto bylo její konzumování i zakazováno. Není tedy divné, že když je nám hrozně, chceme sladké.
Každopádně nedoporučuju tenhle trik moc praktikovat. Je to jen ten nejkrizovější nápad, protože po dvou rokách, co jsem byla trochu na dně a konzumovala obrovské množství čokolády a podobně, jsem vypadala jako buřtík :D. Navíc, mě čokoláda navozuje pocit blaženosti jen na krátkou chvíli. Jen tak na tři hodinky, možná i míň. Proto sladkosti obecně doporučuju tak jednou týdně třeba před důležitým úkolem (písemka apod.) nebo před vážnou situací. Anebo naopak po vážném úkolu nebo situaci. Pomáhá krátkodobě, ale funguje spolehlivě, proto svoji radu nedodržuju a konzumuju čokoládu tak obden :D.
Dalším vyzkoušeným trikem jsou různé nápoje. Nemyslím tím alkohol. Ale myslím tím třeba čaje anebo i to kafe (pokud se z vám nestane kafefil jako z mojí mámy co konzumuje kávu po litrech několikrát denně :D). Například já bych nedokázala přežít den bez ranního hrnku čaje (nejraději mám skořicový Pickwick) nebo bez hrníčku kakaa (respektive Granka). V poslední době díky určitým věcem musím omezovat kakao, takže mi už zbyl jenom chudák čajík. No vás příjemně nezahřeje a neudělá vám radost hrnek teplého voňavého čaje?
Další možností jsou komedie, seriály, oblíbené filmy, stručně řečeno média. Osobně se nechávám odnést na příjemnou komediální vlnu například seriály Big Bang Theory, Partička… (samozřejmě moje osobní záležitost Dr. House) ale také různými divadelními hrami. Například osobně miluju Divadlo Járy Cimrmana. Myslím, že víc k tomu říkat nemusím. Komediálních filmů znáte určitě sami dost.
A poslední věcí, která vám může zvednout náladu, jsou také lidé! Ale s těma opatrně! Mohou ji rychle taky zkazit. Každopádně není nic lepšího než se sejít s partou přátel a jít si někam sednout. Třeba na pizzu a pokecat. I ve škole vám můžou zvednout náladu lidé (Osobně jsem toho názoru, že ve škole padají nejlepší hlášky). A pak je tady rodina. Osobně na svou rodinu nedám dopustit a myslím, že každý už zažil nějakou zábavnou situaci. A nemusíte se bavit, abyste měli dobrou náladu. Nemusíte si dělat srandu, abyste měli dobrou náladu. Stačí se cítit dobře!
Další kategorií lidí jsou samozřejmě pak partneři. A k tomu se snad vyjadřovat nemusím :-).
Zajímavá místa, zajímavé události, akce, někomu udělá radost i pohodlí a teplo domova, dobrá knížka! Možností je neskutečně moc. Dělejte to, co ve vás zanechá dobrý pocit. Dělejte to, co vás baví a o čem jste sami rozhodli. Nemůžu vám radit jak si přivodit dobrou náladu. Musíte na způsoby přijít sami, protože to, co dělá radost mě, nemusí dělat radost vám. Mě například nějak netankujou pejsci, kočky a další mazlíčkové. Nemám k nim vztah a radost mi moc nedělají. Ale někomu nemusí zase udělat radost to, že se sedřel, když dvě hodiny cvičil že?
A jedna rada na závěr dnešního článku. Naučte se radovat z maličkostí! Protože jinak nežijete. Jenom přežíváte, protože velké věci se mohou dít každý den, ale také nemusí. Je důležité radovat se z maličkostí. Ještě před půlrokem by mi ani ten hrnek čaje neudělal radost, neudalo by mi radost, že se jeden nejmenovaný (kdo čte moje články pravidelně, vůbec netuší o kom mluvím že :D) na mě podíval, že jsem seděla u jednoho stolu s lidmi se kterými jsem chtěla. Že jsem byla vybrána do skupinky, do které jsem chtěla. Mám radost i z toho, že jsem napsala tenhle článek, že ho za chvíli zveřejním. Je toho spoustu z čeho se dá radovat. Udělejte ze svého života jeden velký zážitek!
Leila

Pozitivní nálada - Fantazie

7. března 2011 v 15:45 | Leila

Další článek do rubriky o pozitivní cestě.Doufám, že se Vám minulý článek líbil :-)

Mám pro Vás další článek a pozitivní náladě. Minule jsme si povídali o hudbě a než přestoupíme k článku jak si pozitivní náladu udržet, musíme probrat ještě pár dalších způsobů, jak tu náladu vůbec získat. Protože nemůžete něco držet, když jste to ještě nechytli že? :D

Dalším možným způsobem, který já používám každý den celkem běžně, je fantazie, vizualizace... Nazvěte si to jak chcete. Prostě představivost. Snad každý ví co to znamená, snad každý někdy snil. Ať už vědomně, nebo nevědomně ve snech. Každému člověku se sny zdají, jen si je někteří nepamatují. Ale to už moc odbíhám od tématu.

Chtěli byste si něco představit, ale nedokážete to? Ale dokážete. Chce to jen trochu tréninku. Navíc, nikdo nebude mít fantazii stejnou. Proto si stejnou situaci představí každý jinak. Když čtete knížku, vy a vaši kamarádi, každý si scénu, postavu představí jinak. Proto jsou knihy tak jedinečné a famózní. Čtete o nějakém hrdinovy a krom jeho skvělých vlastností (všichnis i někdy přečteme fantasy horší kvality, patří to k žánru a je to klišé) si můžete představit přesně jeho vzhled takový, jak chcete. To třeba u filmů nemůžete!

Ale tenhle článek není o vychvalování knížek. Takže začněte procvičovat svou fantazii. Zistíte, že je to vaše nejlepší kamarádka a dají se s ní dělat doslova psí kusy. Chce to jen v dnešní uspěchané a realistické době trochu vypustit a uvlonit se. Pusttě si písničku a hezky se usmívejte. Výborně!
A teď si přopomeňme sluníčko nebo měsíc. Co máte radši. Představte si to. A teď mu zkuste přimalovat třeba pusu. Je to jedno. A teď třeba nějaké zvíře a tomu zkuste přebarvit ocas na modro. Je to jedno. Je to zábava. Je to cvičení fantazie.

Ale někdo to nepotřebuje. Já se takovýma blbostma bavím celkem často třeba ve škole a pomáhá mi to udržet dobrou náladu. Představte si třeba učitele s pankáčem, nebo jak stoji před tabulí v růžovém županu. Je to jedno, ať vás to pobaví.

To máme za sebou jednu část. Je to ta zábavná část, část vtipu. A pak tu jsou představy, sny.
Mohla bych vám říct, že bych bez vytváření snů nežila. Nepřežila bych. Svět by byl divný, kdybych se každé ráno nevzbudila a nepředstavila si nějakou situaci, co bych chtěla zažít.
Jste zamilovaní? Zatím spolu nejste? To ale nevadí, abyste si nemohli představit, jak jdete spolu za ruku, nebo jak vás pozve na rande. A třeba mě takové představy donutí i v ten nejhorší moment k úsměvu. Představujte si svoje sny! Líbí se mi šaty? Představím si, jak v nich jdu po ulici. A věřte, že vaše předsatvy, vaše sny budou čím dál barvitější. Je jedno co to bude, hlavně že se budete cítit dobře. A nemyslete na špatné věci!!

Jak se říká... Chcete svět bez válek? Myslete na mír!
Kdybyste furt mysleli na písemku, písemku, písemku... Jen to přivoláte... Myslete na to, že se budete normálně učit, to je správně.

Pozitivní nálada - Hudba

1. března 2011 v 14:07 | Leila
Je tady další článek do rubriky "I am self my secret way..." dnes si představíme první spouštěč dobré nálady. Je velmi známý a spousta lidí ho využívá celkem běžně (třeba znám jednoho člověka, který je na tom závislý - Rikki). Myslím, že je to velmi působivý ovlivňovač nálad. Mám na mysli hudbu.

Pustíte si pomalé smutné písničky a hned máte například melancholickou náladu hraničící až se smutnou náladou? Já to tak mám. Třeba někoho smutné písničky uklidňují a dokáží v něm vyvolat dobré pocity - fajn, neberu vám to. Nicméně myslím, že plno lidí je na tom stejně jako já.

V dnešním článku se budeme zabývat hudbou. Existuje i pozitivní hudba a to je pro nás důležité. Pokud si chceme udržet dobrou náladu, musíme si ji prvně vytvořit. Sedíte u počítače?... OK! :-) Myslíte na problémy? To už OK není!
Zkuste na chvilku všechno vypustit. Zkuste na chvíli zapomenout na problémy. Myslete na hezké věci, třeba si představujte, jak jdete s kamarády ven. Aneboo si nepředstavujte nic, hlavní je na chvíli vypustit problémy. Vím, že to není lehké, ale zkuste to. Po čase vám to půjde samo a stresu bude ve vašem životě míň.
Problémy jakoby nám odpluly. Teď byste si mohli pustit nějakou písničku. Je jedno jakou, hlavně aby vás příjemně nabudila a povzbudila! Musí ve vás vyvolávat příjemné pocity.

Dám vám příklad. Písnička, která se označuje za vyloženě pozitivní! Písnička od Katy Pery - Teenage Dream
(koukněte se na toho chlapa, jak v té posilovně cvičí :D)

Poslouchejte... Všechno vypusttě, zkuste se zasmát. Třeba tomu, že jste tak stresovali, ale pozor ne americkým úsměvem, hezky od srdce bych prosila...

Tak a jak si dobrou náladu udržet? Zkuste si říct, že jste skvělí a že ten úkol, co máte před sebou zvládnete! Prostě věřte, že ho zvládnete a teď věřte mi - zvládnete! Protože vy dokážete cokoliv chcete. Stačí věřit v sami sebe.

Opět sem přihodím příklad ode mě. Jeden den mě čekalo zkoušení, písemka a ještě jsem měla referát, k tomu jsme dostali úkol z matiky, který jsem odhadovala, že mi bude trvat hodinu. Místo abych zpustila málem hysterák (jak jsem někdy dělala, když mi všechno přerostlo přes hlavu) jsem se usmála, řekla si "seš super a zvládneš to!" pustila jsem se do toho s vervou a nadšením! A to je, prosím, taky důležité. Všimli jste si, že to co vás nebaví, vám jde pomaleji? Zkuste se na to podívat z jiné stránky. Díky referátu se dozvíte věci a pokud se referát učíte nazpaměť budete to umět i třeba za týden, kdy se na to téma bude psát písemka! Máte už učení na písemku skoro za sebou! No není to skvělé? Tak tedy sem se do toho pustila, učení jsem si nechala na později. Dala jsem si relaxační koupel a v klidu se pak ještě třeba dvě hoďky učila v posteli. Pokud u toho neusnete (což se mi stává často :D) máte vyhráno. Pak jděte v klidu spát a řekněte si, že to umíte. Ráno si to párkrát přečtěte, ještě několikrát před hodinou... A máte vyhráno!

Abychom se vrátili zpátky k hudbě. Hudba má mocné účinky a existuje od pradávna. Doprovázela rituály už v době kamenné! Lidé vědí od pradávna jaké má hudba účinky! U filmů se používá hudba k navození té správné atmošky! Hudba jako taková je umění!

Dám sem ještě několik písniček, které mi vykouzlí úsměv na tváři a zvednou náladu... Pak tady dám ještě jednu písničku, kterou osobně miluju, ale z jakého důvodu? To se dozvíte příště, kdy se budeme zabývat dalšími způsobu, jak si zvednout náladu!
Doufám, že se vám článek líbil a zanecháte komentář. :-)

Leila

The secret - Zhodnocení číslo 1

27. února 2011 v 15:48 | Leila

"Tajemství je odpověď na vše, co bylo, je a bude..."

Po té, co jsem poprvé slyšela o filmu The Secret, jsem si říkala: "panebože, do čeho si to duši dal." ale neodolala jsem. Možná jsem se chtěla pobavit, nad nějakou nesmyslnou sektou, možná to bylo dílo okamžiku a já to prostě vidět měla. Dneska si už důvod nepamatuju, ale důležité je, že jsem si The Secret pustila. A vy byste měli taky.

Celý film jsem seděla a poslouchala. V hlavě jsem se to snažila zaškatulkovat. Je to jen výmysl? Je na tom něco? Je to pravda? Je to nějaká sekta? Každopádně jsem se rozhodla TO Tajemství vyzkoušet. Proč taky ne, přece nic ztratit nemůžu a v tom filmu se říkalo,, že bych mohla přivolávat věci, které bych chtěla. A těch je opravdu hodně. Nebudem si nic nalhávat, skromná nejsem a nikdy jsem nebyla.

Druhý den jsem se probudila a jelikož jsem si ještě večer změnila vyzvánění na mobilu ( byla sem líná si předělat hudbu u budíku, ale ten večer to nějak šlo) na svou oblíbenou písničku. Ráno jsem na mobil vztekle nenadávala, ale zkusila to vzít z té lepší stránky. Je nový, krásný den a ten den bude skvělý! Usmála jsem se a písnička dohrála.
Týden jsem se snažila všechno brát dobře, ale nic se nedělo. Spolužáci se chovali furt stejně, nic lepšího jsem nepozorovala, pomalu jsem se ve škole i zhoršovala. Už jsem chtěla Film The secret poslat do věčných lovišť bludiště počítačového koše, ale něco mi říkalo, že mám ještě vydržet.
Nejhorší pro mě bylo udržet si dobrou náladu ve škole. A ve společnosti Pana Tajemného. Ale zkoušela jsem, co se dalo a každá pozitivní myšlenka, mě posunula o kousek dál. Další velký problém byl následovat instinkt. Něco mi říkalo, že mám Tanečnici říct, že se mi líbí Pan Tajemný. Vůbec bylo pro mě obtížné rozpoznat, co mi vlastně TO něco říká. A pak začalo váhání. Ale pokaždé jak jsem dostala nějaký nápad, snažila jsem se ho uskutečnit, abych váhat nemusela. Jakmile totiž začnu něco moc rozebírat, většinou to neudělám...
Každopádně vydržela jsem. Je to měsíc a nějakých pár dnů a můžu říct, že můj život je lepší. Ne o moc, ale nemůžu čekat zázraky. Pořád totiž se mohou vyplňovat myšlenky z minulých měsíců ne? :-) Když vydržím a řeknu vám, že je čím dál lehčí najít v něčem pozitivum, než dříve, už věřím, že opravdu lepší život mít budu :-)

V materiálních věcech myslím The Secret funguje. Přála jsem si nové tričko - mám ho. Nové džíny - mám je. Tílko a mikinu - mám je. Voskové pásky weet - mám je. Diář - mám ho. Přála jsem si vyrazit s Tanečnicí - stalo se to.

Každopádně nevím, jestli je to opravdu v tom, nebo v mé přesvědčovací schopnosti.

Dále tu máme věci nemateriální, nebudu počítat vztahy jako takové.
Ve škole prospívám s neuvěřitelným štěstím. Přála jsem si, opravdu hodně, abychom nepsali z občanky. Učitelka nám v hodině oznámila, že dnes má narozeniny a nebudeme psát... náhoda? Doufám, že ne. Většinou se modlím v zeměpisu, ať mě nevyzkouší - nevyzkouší. Ale když jsem byla smířená s tím, že budu vyzkoušená na orientaci v mapě a učila jsem se - vyvolal mě. A dalo by se toho najít víc. Možná jsou to jenom náhody, ale já doufám, že na tom něco bude. Je důležité věřit! A teď věřte mi, že mi věřit nikdy nešlo. I teď nevěřím úplně oddaně. Je to těžké, jen tak něčemu z čista-jasna uvěřit...

A pak poslední, vztahy...
Moje kamarádství s Tanečnicí se rapidně zlepšilo. Voláme si na skypu, sedáváme po škole, mluvíme. Spala jsem u ní. Byli jsme v mekáči. Dál tu máme Paní T., která mě už pozdraví a nedělá to, co dělala doposud. možná, že byla jen oslabená z nemoci, uvidíme za týden, až půjdeme do školy. Pak taky Paní K. se kterou je to taky v pohodě. A Pan Tajemný?

Zjistila jsem, že čím víc doufám, čím víc se zaobírám kýmkoliv, toho člověka od sebe jakoby odháním. Čím víc chci, aby se se mnou bavili, tím víc se se mnou nebaví a já jsem celou dobu smutná. Ale teď (i když se mi to většinou nepovede, ale je to čím dál lepší) něco takového ignoruju! Prostě když neblbnou zrovna s vámi, můžete stát opodál a smát se jim, nebo jít za někým jiným. V pátek jsem před hudebkou vysvětlovala spolužačce úkol do pracovek a bylo mi naprosto volný, že spolužáci blbnou s Tanečnicí. Dřív bych okamžitě propadla pomalu depresi. Začal se se mnou bavit K. a bral mi věci.
Neupínejte se na lidi! Berte to tak, jak to je. Tak co, dneska se nebaví, usmějte se, budou se bavit příště. Čím víc se směju, jsem veselá, tím víc lidí je se mnou v pohodě. Pokud ale moc moc chci aby se se mnou bavil a ten se se mnou nebaví, proč? Co je na mě špatného? To je špatně! Oni příjdou, věřte mi. Ve třídě je to čím dál lepší a lepší.
Mám problém, že lidé mě prostě nevnímají. Na něco se jich zeptám a oni buďto dělají, že mě neslyšeli, nebo mi prostě neodpoví. Byla jsem z toho hodně v depresích, že si mě nikdo nevšímá. Teď se královsky bavím, když se někoho na něco ptám a on mě neslyší nebo jenom dělá že neslyší. Berte to z té lepší stránky. Jsou natvrdlí a vy se můžete bavit na jejich účet. A budete vypadat v pohodě místo toho aby jste sklopili hlavu a málem utekli na záchod. Zeptejte se znovu, hlasitěji, nebo se zeptejte někoho jiného. Vždy existuje druhá možnost.

Založila jsem si sešit, nadepsala ho The secret. Vypadá jako obyčejný sešit do školy, on je to obyčejný sišit, ale píšu do něj všechno, co bych chtěla. Řeknu vám, že to byl zezačátku oříšek, protože jsme prostě nedokázala napsat přesně co chci. Mám totiž v hlavě nakódovaný alarm a kdykoliv když něco píšu musí s tím ten alarm souhlasit. Jakmile jsem začala psát začala mi v hlavě blikat kontrolka "romantický patos" nebo "nečitelný patos" jsem prostě naučená psát jen to, co půjde na nějaký blog, nebo to někdo bude číst. Ale opět se čím dál zlepšuju a mám už popsaných pár stránek jen zážitky, které bych chtěla zažít. Ještě jsem se úplně nezaměřila na materiální věci, ale to příjde...

Vím, že dobrá nálada a nevydrží vždy. Pár dní jsem byla dosloova v prdeli, ale je plno věcí, které vám mohou udělat radost. Příště se na něco zaměřím a řeknu vám, čím si náladu zlepšuju já.

Doufám, že vás článek bavil, třeba vás přesvědčil o tom se na The Secret podívat. NApište mi komentář, budu jen ráda.

Leila

Úvod k "I am self with my secret way

26. února 2011 v 12:09 | Leila
Určitě jste si všimli, že v menu přibyla jedna nová rubrika. Jste totiž tak pozorní, že se vám hend zdálo něco jinak. Krom toho, že některé názvy rubrik se přetranformovali do jinačích podob (oslavila jsem jejich plnoletost, proto když se dál rozhodovali co udělaj, změna jména byla jasná volba...) ale o tom teď mluvit nebudu. Jejich čas a můj čas vykecávání o nich teprve příjde!

Mluvím tady o nové rubrice, nazvanou, jak jste si jistě už přečetli I am self with my secret way... Mělo by to znamenat já jsem já s mou cestou tajemství. Pokud to tohle neznamená máte jedinečnou šanci mě opravit. Dokonce to máte povoleno :D

Každopádně o čem bude řeč. V minulém článku jsem zmiňovala (a všichni jsou jistě obeznámeni), že bych chtěla napsat článek o The Secret. Existuje jak knížka, tak i film. Řekla bych, že je to takový napůl dokument a když si z toho něco odnesete, mělo by vám to změnit život. Já The Secret objevila asi před měsícem a myslím, že je čas zhodnotit první výsledky. Jenomže bych se tomuhle tématu chtěla věnovat trochu více a hlouběji, proto jsem založila novou rubriku. Do této rubriky budu dávat i různé mé rady a co se mi stalo atd...

The Secret pojednává vlastně o určitém Tajemství, které má napsáno poselství zcela jednoduché. To, na co myslíme, to, co chceme, to také mít budeme. Jakmile se naučíme milovat sami sebe, budou nás milovat ostatní...
Nechci ale zde prozradit celou podstatu, celý děj. Přečtěte si knížku, nebo shlédněte film. Film je udělaný celkem pěkně i když fajnšmekři si moc nepošmáknout. Jak už jsem řekla je to napůl, řekla bych, dokument, takže se tam hodně kecá a pak se to co bylo okecáno ukazuje a vysvětluje. Ale tady je hlávní obsah. Zkuste se nad tím zamyslet, zapřemýšlet. Ve svém životě určitě najdete situace, které se staly jakoby zázrakem. Říkám vám, zamyslete se, stojí to za to.

V dalším článku vám popíšu, jak sem k tajemství přišla, co jsem udělala a také zhodnotíme výsledky po měsíci. Těšte se!
 
 

Reklama